Op de terugreis van de Noordkaap rijden we door Noord-Noorwegen en Noord-Finland, Lapland, en bezoeken we de Kerstman in Rovaniemi. Het uiterste noorden is vooral kaal, met sneeuwvlaktes en bevroren meren. Later gaat het landschap over in bos, bos, bos en meren, meren, meren met veel sneeuw en ijs en gladde wegen.
Het uiterste noorden
Noord-Noorwegen (Lapland – Sapmi)
Vanaf de Noordkaap gaan we weer zuidwaarts in de richting van de Finse grens. We rijden nog heel wat kilometers langs de Porsangerfjorden.
Hoe meer we het binnenland inrijden, hoe meer ook de fjord bevroren is.
Bij Lakselv pauzeren we onze reis om de motorolie van de auto te laten verversen bij Lakselv Motor AS. Dat kan nog dezelfde middag, een prima professionele service.
We vinden in de omgeving een kampeerplekje in het wild, vlakbij een bevroren waterval.
Bij Karasjok bezoeken we het Sami parlement, helaas gesloten vanwege corona.
Noord-Finland (Lapland – Sapmi)
We steken de grensrivier over net ten zuiden van Karasjok.
Noord-Finland is een aaneenschakeling van bossen, wouden en nog meer bossen. De weg die we kiezen is goed sneeuwvrij gemaakt, maar nog steeds bedekt met een laag aangereden sneeuw. Vooral omdat het alweer vroeg donker is blijft het goed opletten.
Honderden kilometers rijden we over besneeuwde wegen, we vinden een overnachtingsplek langs de weg op een parkeerplaats.
De echte Kerstman
De plaats Rovaniemi is de eerste grote plaats die we tegenkomen in dit noordelijke deel van Finland. Hier is, precies op de Poolcirkel een amusementspark aangelegd in het teken van de echte Kerstman. Vooral in deze wintertijd voor kerstmis is dit natuurlijk een hele belevenis.
Op de parkeerplaats hebben we de plaats om te kamperen voor het uitkiezen.

De Aurora zien we hier niet, die dromen we er gewoon bij…































Wat mooi Allemaal.
Gaaf om te zien. Prachtig die bevroren waterval. Wat een avontuur.
Ik geniet echt met jullie mee.
Benieuwd naar het volgende blog.
Veel succes en plezier.
Blijf gezond 💪🤗
Adembenemend mooi, jaloers? Best wel, zou ik het aandurven ik denk het niet,
Ik warm mezelf op bij jullie avonturen en wens jullie voor 2022 nog meer avonturen en een goede gezondheid toe, proost 🥂🍾
Met plezier gelezen, en wat een kanjer van een Landrover, hij doethet maar onderalle omstandigheden. Vanuit Drenthe een boeiende voortzetting en mooie avonturen in2022.
Hele mooie ervaringen en leuk om jullie te kunnen volgen. Stay safe en een mooi, gezond en reislustig 2022 gewenst.
Sjan en Frank van Kessel.
Wat maken jullie een schitterende reis en wat een avonturen in deze mooie landen.
Geniet in 2022 weer van de mooie natuur tijdens jullie reizen. Ik volg ze graag en geniet elke keer mee van die prachtige dingen die jullie beleven.
Jullie volgende landen hopen wij in het voorjaar te gaan bezoeken en dus heel benieuwd.
Het ga jullie goed.
Ik heb genoten van jullie verslagen over deze geweldige winterse reis.
Prachtig om dat zo mee te beleven.
Voor 2022 wens ik jullie dan ook een reislustig en mooi jaar.
Mooie foto’s.
Blijf gezond en op de weg.
Vee, geluk in 2022