Onderhoud voor Milady: geduld is nodig

Eerder ontmoetten we Rolf en Mark al eens, bij Khalifa z’n “Land Rover Heaven”. Daar hebben we al meerdere nachten verbleven, eerder dit jaar en ook toen we onlangs weer aankwamen in de Emiraten.

Wij laten het nodige onderhoud aan Milady uitvoeren, maar ons geduld wordt op de proef gesteld.

Rolf vertelde ons laatst, toen we bij hem en Mona verbleven, dat hij samen met Mark een garage, gespecialiseerd in Land Rovers, begonnen is, een soort uitgegroeide hobby van hem. Mark is van het dagelijks management en Rolf doet vooral het financieel beheer. Het meeste werk wordt door lokaal, nou ja, Indiaas, Bengaals en Pakistaans, personeel gedaan.

We arriveren, zoals afgesproken met Mark, op woensdag. De garage staat vol auto’s en Mark raadt ons aan om morgen, donderdag, terug te komen, dan kunnen ze de hele dag besteden aan de servicebeurt van Milady. Hij zal er ook rond half negen zijn. 

We verwennen onszelf, we boeken een hotel met ontbijt in Sharjah, morgen vroeg op om rond half negen in de garage te zijn.

Na een fijne nacht, weer eens onder de dekens, in de airco, en een goed ontbijt, rijden we op tijd weg en belanden we in de ochtendspits van Sharjah en Dubai. Tegen 9 uur arriveren we in de garage, Mark is er nog niet, maar de brug is vrij en de monteurs beginnen direct met het inspecteren van de onderkant.

Ze constateren enkele olielekken en raden me aan de auto eerst grondig te laten reinigen zodat ze de plaats van de lekkage kunnen ontdekken. De grondige schoonmaak kost een goede anderhalf uur en 70 riyal (€17,50).

Mark is er nog niet als we weer terugkomen bij de garage, hij heeft problemen met z’n eigen Range Rover. Als hij aankomt gaat hij direct aan de slag met het slot van de achterdeur. Dat heb ik gedemonteerd omdat het niet meer werkte. Ik wil ook een sleutel voor het slot zodat we de deur van buitenuit op slot kunnen doen. Mark gaat op pad, hij denkt bij Khalifa een nieuw slot te kunnen vinden. Dat lukt helaas niet, Khalifa heeft alleen maar sloten voor Series Land Rovers. Ook de lokale slotenmaker blijkt geen nieuwe cilinder voor het slot te kunnen leveren.

Ondertussen staat Milady weer op de brug en worden alle oliën vervangen. Ook het lek bij de stuurpomp wordt verholpen, een losse koppeling moest worden vastgezet.

Dan blijkt de brug niet meer naar beneden te willen, er moet eerst een monteur bij komen om die te herstellen. Ondertussen gaan onze monteurs met andere auto’s aan de slag en hangt Milady daar…

Aan het eind van de dag is de brug gerepareerd, maar het onderhoud aan Milady is nog niet afgerond. Morgen om 9 uur gaan ze verder. Mark, die intussen niet meer teruggekomen is, belooft er morgen ook weer vroeg te zijn. 

We slapen een nachtje bij Khalifa op de yard en de volgende ochtend staan we voor een gesloten deur bij de garage, het is vrijdag, de moslim-rustdag.

We druipen weer af naar Khalifa’s Land Rover Heaven en besteden de rest van de dag met lezen en een YouTube filmpje maken. Mark laat zich niet zien, Rolf wel, ik uit een beetje frustratie naar hem toe, deze onderhoudsbeurt gaat niet zoals ik had verwacht. Hij neemt het slot nog een keer mee, constateert dat er niks mis mee is, alleen de cilinder moet worden vervangen voor een cilinder met sleutel. Dat gaat hij proberen te fixen.

Zaterdag is de garage weer open en we staan er om 9 uur, na een uur blijkt dat de vetspuit niet werkt, ze kunnen dus het doorsmeren niet afmaken. Ook het slot is nog niet opgelost. Doorsmeren kan wel bij de carwash aan de overkant, zegt de monteur. Mark is nog niet in zicht en communiceren met de monteurs gaat moeizaam, vooral omdat mijn frustratie ook oploopt. We besluiten terug naar Khalifa te gaan en zien dat Mark daar met een stel safari klanten rondloopt. Zij zijn ook heel geïnteresseerd in ons reisverhaal, kennen onze Milady van internet en hebben zelf plannen om met hun tot camper omgebouwde 130  te gaan reizen.

Vóór Mark met z’n klanten voor een ritje vertrekt laat ik hem m’n ongenoegen blijken over de voortgang en gang van zaken. Hij verontschuldigt zich keer op keer en belooft dat morgen alles gecheckt en gemaakt gaat worden. Ik monteer ondertussen het slot terug in de achterdeur en we besluiten dat we deze deur wel met een hangslot afsluiten. 

Op zondagochtend, geen vrije dag hier, staan we om 9 uur bij de garage. Milady wordt meteen onderhanden genomen, de wielen gaan eraf en de remmen, de remschijven en de lagers worden gecontroleerd, nu wordt er serieus aandacht aan de auto besteed.

Mark is onderweg om een nieuwe vetspuit te zoeken en is dus ook oprecht met onze auto bezig.

In overleg met Mark en de monteur besluiten we de remschijven en remblokken te vervangen. Mark is ondertussen in Sharjah en kan daar de onderdelen vinden, inclusief een nieuw slot met cilinder voor de achterdeur.

Alsof deze reparatie met pech omgeven is, krijgt Mark onderweg terug een lekke band en loopt z’n motortemperatuur op tot in het rood. Hij komt, met onze remblokken, remschijven,slot en een nieuwe vetspuit terug, op een takelwagen.

Na de middagpauze, het is ondertussen 2 uur ‘s middags, gaan de monteurs aan de slag met de remmen. Vóór is de grootste klus, maar die wordt prima geklaard. Wij, Mark en ik, hebben in de tussentijd het nieuwe slot gemonteerd, dat past prima en gaat ook goed op slot. Alleen, als ik de deur sluit, blijkt het slot niet meer te werken. Wat we ook proberen, de sleutel draait niet ver genoeg om, om de deur op slot te doen. Uiteindelijk hebben we het oude slot maar weer gemonteerd.

Dan gaan de monteurs achteraan verder met de remschijven, alles past prima, maar toch lijkt er een probleem te zijn. Samen met Rolf en Mark wordt de situatie beoordeeld en blijken de schijven verkeerd te zijn. Rolf en Mark stappen in de auto, terug naar Sharjah (65km), om, in de avondspits, nieuwe remschijven te gaan zoeken. Na uren komen ze weer terug, rond 9 uur ‘s avonds, met de goede schijven. Het blijkt dat bij deze auto niet geventileerde remschijven die normaal vóór worden gebruikt, achter zijn gemonteerd. Het blijft een Land Rover, altijd verrassingen.

De monteurs en Rolf en Mark gaan slapen en wij openen het dak en kruipen ook in bed, in de garage.

De volgende ochtend om 8 uur zijn de monteurs weer paraat en 2 uur later kan ik wegrijden voor een proefrit. Alles werkt weer als vanouds en we kunnen weer op pad.

Uiteindelijk zijn we tevreden over de kwaliteit van het werk, ondanks de tijd die eraan besteed is.

Als compensatie voor het lange wachten biedt Mark ons een unieke woestijnsafari aan.

1 gedachte over “Onderhoud voor Milady: geduld is nodig”

  1. Knap van jou , om als buitenlander zo’n grote reparatie te laten uitvoeren. Hoe jouw ongenoegen eruit ziet ken ik niet van vroeger. Je kwam altijd over als een rustig persoon.

    Beantwoorden

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Translate »